Hakkımda

Merhaba, ben Kazım Gökay Çiftci.

Bu yazıda sizinle kişisel serüvenimi paylaşmayı amaçlıyorum. İş hayatım, eğitim geçmişim, uzmanlık alanlarım… Kısacası, beni tanımlayan detaylar bu yazıda yer alıyor.

Dijitale İlk Adım

2015 yılında, oldukça ufak çapta olan e-ticaret girişimimi kurarak dijital dünyaya adımımı attım. Ağırlık malzemeleri üretimi yaptığım bu girişimde; sahibinden, letgo, gittigidiyor gibi platformlarda satış yaparak e-ticaret ve pazarlama tecrübesi kazandım.

Bu girişimimi sürdürürken, dijital ile gelir elde edebileceğim neredeyse her alanı deneyimlemeye başladım. Adobe Premier Pro, Photoshop, After Effects programları üzerinde kendimi geliştirdim. Bu araçlarla; kartvizit tasarımı, logo tasarımı, video düzenleme ve animasyon gibi işler yaptım.

Adsiz tasarim 1

Yarı-profesyonel olarak yürüttüğüm bu işleri; Bionluk, Armut, Fiverr gibi freelance platformlar aracılığıyla gerçekleştirdim. İlgi alanım SEO, SEM tarafına kaydıkça bu gibi tasarım çalışmalarımı sonlandırdım.

Eğitim Serüvenim

Üniversite’de Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü tercih ettim ve HTML, CSS, Javascript, C#, R gibi programlama dilleri ile tanıştım. Bu alanlarda, ufak çapta çalışmalarım oldu fakat kendimi bir “yazılımcı” olarak hiçbir zaman tanımlamadım. Uzun süredir aktif olarak çalışmadığım için, herhangi bir programlama dilinde profesyonel düzeyde değilim.

Adsiz tasarim 3

Şu anki yaptığım işin teknik detaylarını daha iyi algılamamda ve ufak müdahaleler ile işimi daha iyi yapmamda bu diller yardımcı oluyor diyebilirim. Örneğin Google ADS içerisinde komut dosyalarının kullanımında bu dillere aşina olmam oldukça fayda sağlıyor. Özellikle, dış kaynaklardan edindiğim komut dosyalarını özelleştirmek istediğimde bu bilgilerden destek alıyorum.

SEO ve SEM ile Tanışma

Kendi Youtube kanalımın organik büyümesine katkı sağlamak amacıyla SEO ile tanıştım. Yine aynı dönem, Google reklamlarında kendimi geliştirdim. İşin içine girdikçe bilgim arttı ve bu alanlarda hizmet verecek seviyeye geldim.

İlk işimi, bir freelance platformunda aldım ve yaklaşık bir sene freelance dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım.

Profesyonel Hayatım

2021 yılının Mart ayında kendi firmamı kurdum. Areka Bilişim markası ile web tasarım, dijital pazarlama, SEO ve grafik tasarım süreçleri yönettim.

Areka Bilisim

Bu işlerin yanında Moda Venedik ve Novus Areka markaları ile yurtiçi ve yurtdışı e-ticaret girişimlerimi hayata geçirdim.

Performans Pazarlama alanındaki hizmetlerime ek; “SEO Uyumlu İçerik Eğitimi”, “Google ADS Reklamcılığı” başlıkları altında firmalara ve topluluklara eğitimler verdim.

Şu anda perakende giyim sektörünün öncü markalarından Sporthink’te Dijital Pazarlama ve Pazaryerleri Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

azim 254 x 65 piksel 2

Trendyol, Hepsiburada, N11, Pazarama gibi pazaryerleri ile kampanya çalışmaları gerçekleştiriyorum. Buna ek, Insider ile çok kanallı müşteri deneyimi oluşturma, Influencer marketing, medya satın alma ve retargeting çalışmaları yürütüyorum.

Üniversitelerde dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine konferans ve soru-cevap etkinliklerine ücretsiz katılım sağlıyorum. Etkinlik davetleriniz için benime iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp Image 2024 03 26 at 14.53.17 e1712916735140

İlerleyen zamanlarda, şu an hazırlamakta olduğum kapsamlı bir dijital pazarlama eğitimini paylaşacağım. Bunun yanında; Wordpress, SEO uyumlu içerik yazımı, pazaryerlerinde satış vb. birçok konuda eğitimler paylaşmayı düşünüyorum.

Web sitemdeki yazılar ve eğitimlerim ile sizlere katkı sağlamayı hedefliyorum.

Soru, eğitim ve hizmet talepleriniz için iletisim@kazimgokay.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu