fbpx
Hakkımda
Trend

Kazım Gökay Çiftci Kimdir?

Merhaba, ben Kazım Gökay Çiftci. 10 Nisan 2000 tarihinde İzmir’de doğdum. 6 yaşında basketbola başladım ve çeşitli kulüplerde forma giydim. Oynadığım kulüplerde uzun süre takım kaptanlığı görevini üstlendim.

Küçüklüğümde iyi bir basketbolcu olma hayalim vardı. Yıllar geçti, ben büyüdüm ve bu hayal; gözümde değerini yitirdi. Başka şeyler yapmam gerektiğini hissediyordum. İnsana, evrene ve hatta hayata dair hiç düşünmemiştim. Herkesin yapması gereken basit sorgulamalar ile düşünce dünyama adım attım. Kendimi, çevremi tanımaya başlayınca; hayatımın anlamı hakkında düşünmem gerektiğini anladım. Uzun süreli sorgulamalar sonrasında felsefe alanında çalışmalara başladım.

Belirlediğim amaç gereği, insanlara faydamın dokunması gerekiyordu. Kendi gelişimimi devam ettirirken, neden başkalarına da yardımcı olmayayım? Dedim ve işe koyuldum. 31 Mart 2020’de Sorgu Vakti isimli Youtube kanalı projemi hayata geçirdim.

Kanalımda kısaca; kişisel gelişim, felsefe, edebiyat ve bilim üzerine videolar çekmekteyim. Dileyen; https://kazimgokay.com/sorgu-vakti-nedir/ adresinden kanalım ile ilgili detayla bilgiye ulaşabilir.

Sorularınızı Cevapladım

Youtube Kanalımdaki Soru Cevap Videosu

Kazım Gökay Hakkında Daha Fazlası

Aslında hakkımda bahsedilecek birçok şey var. Bu yaşa gelene kadar, sıradan bir 20 yaşın görmediği şeyler gördüm, diyebilirim. Klişe gelebilir belki de ama akıl yaşta değil, baştadır. Benim hakkımda bir yargıya varırken de yaşıma göre değil, başıma göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İnsanlarda maalesef bir yaş egosu bulunmakta ve bunun aşılması da oldukça zor görünüyor.

Ben kendimi bildim bileli, çalışmam gerektiğine inanıyorum. Nedendir bilinmez ama 12 yaşımdan beri kendi paramı kazanmak zorunda olduğumu düşünüyorum. Tabii, o dönemler düşünce ile hayat örtüşmüyor ama algı olarak hep kendim bir şeyler yapma isteğindeydim. Hatta 12 yaşımda bunun için bir girişimde de bulundum. Oyun kodlama işi ile kafayı bozmuştum ve sürekli oyun yazma konusunda araştırmalar yapıyordum. Başarılı-başarısız birkaç denemem de oldu aslında. Popüler bir oyun sitesi açmayı planladım fakat bir problem vardı; o da çocuk olmamdı 🙂 Çocuk aklı çok dayanmadı haliyle. Zoru gördüğümde pes ettim. Hayat derslerle doludur ve bu da benim için büyük bir ders oldu.

Sonrasında irili ufaklı birçok girişimim oldu ama onlardan benim için özel yeri olan biri var. 15 yaşımda idim ve sporcu kimliğim gereği vücut geliştirmem gerekiyordu. Zaten takım ile ve takım harici fitness sporunu yapmakla meşguldüm. Yetmeyeceğini düşündüm ve eve ufak tefek spor aletleri almak istedim. Bilenleriniz elbette vardır; dumbell, halter, ağırlık plakaları, bar, sehpa gibi ekipmanlardan bahsediyorum. Araştırmalara başladım ve bu işin ticaretini yapan bir kişi ile görüşme gerçekleştirdim. Ürünleri inceledikten sonra neden ben de spor aletleri ticaretine girmiyorum ki, dedim. Tam girecekken, bir daha düşündüm. Ticarete girmek herkesin yapabileceği, nispeten daha basit bir işti. Benim gözüm ise yükseklerdeydi. Uzun araştırmalar sonucu 16 yaşımda fitness malzemeleri üreten bir firma kurdum. İlk marka oluşturma deneyimimdi ve gerçekten çok heyecanlıydı. Üretimden dağıtıma, satıştan pazarlamaya kadar bütün iş kollarını deneyimleme fırsatım oldu. Küçük yaşta bu deneyimler bana çok şey kattı ve şu an uğraştığım mesleğe de ışık olmuş oldu.

Şimdilerde SEO uzmanlığı yapıyorum ve çeşitli firmaların ya da kişilerin marka bilinirliği ve büyümesine katkı sağlıyorum.

Hayat ne gösterir bilinmez ama ben daha yeni başlıyorum!

Beni takip edin; https://www.instagram.com/kazimgokay/

Kazım Gökay Çiftci

Sorgu Vakti Kanalı kurucusu. Onlarca madalyaya ve kupaya sahip eski basketbolcu. SEO Uzmanı ve yazar. Bir sloganı da var; "hayatını anlamlı yaşa!"

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu